Limanowa: szpital nawiązał współpracę z Collegium Medicum UJ

Autor: limanowa.in/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2017 09:25

Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej nawiązał współpracę z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w zakresie praktycznej nauki zawodów medycznych.

W wyniku porozumienia studenci i absolwenci CM UJ będą mogli odbywać praktyki i staże studenckie m.in. w limanowskim szpitalu. Fot. Fotolia

Na mocy zawartego porozumienia limanowski szpital został włączony do grona podmiotów zrzeszonych w ''Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących''. Jak informuje Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej oznacza to, że studenci i absolwenci CM UJ odbywać będą praktyki i staże studenckie m.in. w limanowskim szpitalu.

Porozumienie przewiduje także m.in. uczestnictwo w organizowanych konferencjach i spotkaniach oraz prowadzenie szkoleń i wykładów przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego na terenie szpitala. Pozwoli również pozyskać bazę kliniczną do wspólnej realizacji badań naukowych.

Ponadto w porozumieniu przewidziano również preferencyjne zasady uczestnictwa pracowników szpitala w studiach doktoranckich oraz studiach podyplomowych prowadzonych przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Więcej: www.limanowa.in

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum