Lekarski Egzamin Końcowy. SUM najlepszy? Zaskakujący wynik Uniwersytetu Zielonogórskiego

Autor: oprac. MP • Źródło: FB/Rynek Zdrowia24 września 2021 16:14

Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego najlepsi wśród największych uczelni medycznych zdających Lekarski Egzamin Końcowy. Ciekawy wynik Uniwersytetu Zielonogórskiego, którego absolwenci pierwszy raz przystępowali do LEK.

Lekarski Egzamin Końcowy. SUM najlepszy? Zaskakujący wynik Uniwersytetu Zielonogórskiego
Lekarski Egzamin Końcowy. W czołówce SUM oraz Uniwersytet Zielonogórski (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Shutterstock

LEK. Śląski Uniwersytet Medyczny najlepszy?

Śląski Uniwersytet Medyczny pochwalił się wynikami Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). To państwowy egzamin niezbędny do uzyskania prawa do wykonywania zawodu lekarza. 

- Mamy powód do wielkiej dumy! Nasi studenci fantastycznie zdali Lekarski Egzamin Końcowy! Najlepiej z największych uczelni medycznych w Polsce. Na 607 zdających (najwięcej zdających w Polsce) nie zdało 5 osób - poinformował na Facebooku Śląski Uniwersytet Medyczny.

- Wielkie gratulacje. To świetny wynik. Gratuluję studentom i ich nauczycielom - komentuje prof. dr n. med. Edward Wylęgała, prorektor ds. rozwoju i transferu nowych technologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Najlepiej spośród wszystkich uczelni, które prowadzą kierunek lekarski, wypadł Uniwersytet Zielonogórski. Jego absolwenci przystępowali do Lekarskiego Egzaminu Końcowego po raz pierwszy w historii, gdyż ledwie 6 lat temu utworzono tam właśnie taki kierunek.

W pierwszym podejściu do LEK studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą pochwalić się 100 proc. skutecznością. Wszyscy spośród 51 zdających zakończyli egzamin pozytywnie, a średnia ich punktów - 166,8 - była najwyższa w kraju.

Lekarski Egzamin Końcowy. Podano wyniki

W środę, 22 września, Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi poinformowało o szczegółowych wynikach dotyczących Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji jesiennej 2021 roku.

Łącznie do egzaminu przystąpiło 7375 osób w całej Polsce, z czego dwie osoby zostały zdyskwalifikowane.

Zdający mogli uzyskać maksymalnie 195 punktów. Najwyższy osiągnięty wynik to 187 punktów. Średni zaś wynik z LEK to 161,4 punktu.

Czytaj więcej: LEK. Lekarski Egzamin Końcowy zdawało ponad 7 tys. osób WYNIKI

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze