Leczenie lekarzom nie wystarcza? Chcą uczyć się zarządzania

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2018 11:33

Stojące przed szpitalami wyzwania sprawiają, że lekarze muszą uczyć się zarządzania. Menedżerowie ze szpitali i przychodni coraz częściej idą na studia MBA.

Leczenie lekarzom nie wystarcza? Chcą uczyć się zarządzania. Fot. Archiwum

Dr Marek Suchar, prezes firmy doradztwa personalnego IPK i ekspert od edukacji zawodowej podkreśla, że bez nowoczesnych metod zarządzania trudno stawić czoła takim wyzwaniom, jak rosnące koszty opieki medycznej, zadłużenie szpitali i nowe technologie w medycynie. Dodaje, że to nic dziwnego, że kierownicy placówek służby zdrowia, zwykle doświadczeni lekarze, chcą się dokształcać menedżersko.

Uczestnicy medycznych programów MBA najczęściej już od pewnego czasu pełnią funkcje kierownicze. Ale bywa też tak, że pracodawca do szkoły kieruje solidnego i zdolnego specjalistę, który ma zadatki na prawdziwego lidera. Studia są drogie. Typowany na szefa lekarz nie musi się tym jednak przejmować - jego placówka sfinansuje edukację w całości bądź w dużej części. Agata Dzierlińska, ekspert ds. pozyskiwania talentów w Grupie Pracuj, podkreśla, że to standardowa praktyka, stosowana nie tylko w ochronie zdrowia, ale we wszystkich typach instytucji.

Czy lekarze naprawdę chcą być menedżerami? Według przedstawicieli uczelni biznesowych, niektórzy na studiach MBA odkrywają swoje nowe powołanie - do zarządzania szpitalem i ludźmi.

Więcej: www.pb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum