LEK: w Lublinie przyłożyli się do nauki i są efekty

Autor: lublin.gazeta.pl/ Rynek Zdrowia • • 06 marca 2013 20:18

W ostatniej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego (wcześniej Lekarski Egzamin Państwowy) absolwenci lubelskiego Uniwersytetu Medycznego z końcowych miejsc "awansowali" do środka stawki.

LEK: w Lublinie przyłożyli się do nauki i są efekty

Egzaminacyjne sesje są dwa razy w roku - na wiosnę i jesienią. W czasie ostatniej sesji lubelscy lekarze zdobyli średnio ponad 132 punkty na 192 możliwe. Najlepsi okazali się absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy zdobyli średnio prawie 140 punktów.

Ale najwięcej punktów - 176 - zdobył student lubelskiej uczelni. Na dobrym poziomie wypadła też zdawalność w Lubelskiem. Do LEK podeszło 236 absolwentów. Nie zdało dziewięciu.

Władze UM w Lublinie nie kryją zadowolenia. W ostatnich latach absolwenci tej uczelni okupowali ostatnie miejsca w rankingach.

Uczelnia postanowiła wprowadzić plan naprawczy. Przeanalizowano wyniki ostatnich egzaminów z podziałem na poszczególne ich części. Zorganizowano kurs przygotowawczy do LEK. Odbywał się w weekendy, prowadzącymi byli praktykujący lekarze, a zapłaciła za niego w zdecydowanej większości uczelnia. Studenci musieli dopłacić niewielką część. Władze UM planują zorganizowanie kolejnego takiego kursu.

Więcej: http://lublin.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum