Kujawsko-Pomorskie: perturbacje z akredytacją na kształcenie lekarzy rodzinnych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2015 09:56

Pół roku temu w Kujawsko-Pomorskiem były dwa miejsca, gdzie mogli się szkolić lekarze rodzinni. Teraz nie jest do końca jasne czy istnieje choć jedna taka placówka. Problem w akredytacji.

Kujawsko-Pomorskie: perturbacje z akredytacją na kształcenie lekarzy rodzinnych

Katedrę i Zakład Lekarza Rodzinnego przy Collegium Medicum w Bydgoszczy zamknięto pod koniec 2014 r. Ośrodek Kształcenia Lekarzy Rodzinnych przy toruńskim szpitalu, jak informuje MZ na swojej stronie internetowej, miejskim stracił akredytację w minionym tygodniu. 

Powodem utraty akredytacji jest zmiana przepisów - ośrodka kształcenia lekarzy rodzinnych nie może prowadzić placówka, która nie ma praktyki medyka rodzinnego.

Jak mówi Gazecie Wyborczej Andrzej Przybysz, rzecznik Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu, placówka nigdy nie zatrudniała lekarzy POZ, ale miała umowy z przychodniami, gdzie tacy byli zatrudnieni.

Resort przyznaje, że zmieniły się przepisy, ale ośrodka nie zamyka. Ministerstwo mówi  jednak coś innego niż dane na stronie. Według resortu ośrodek kształcenia przy toruńskim szpitalu miejskim nadal ma akredytację na szkolenie lekarzy rodzinnych. Oznacza to, że ciągle może szkolić lekarzy.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum