Kujawsko-Pomorskie: jak pozyskać zagranicznego pacjenta; będą szkolić

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2014 16:21

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego chce leczyć w regionie obcokrajowców. Rozwój turystyki medycznej to jeden z punktów strategii województwa do 2020 roku.

Według danych za 2012 r. w ciągu roku Polskę odwiedza 600 tys. pacjentów, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Nie jesteśmy jednak potęgą turystyki medycznej.

Lewiatan, który chce rozpropagować ośrodki medyczne w regionie, sięgnął po unijne pieniądze i kosztem ok. 750 tys. zł prowadzi projekt "Branża medyczna siłą regionu kujawsko-pomorskiego". Wkrótce zacznie szkolić personel okołomedyczny: z języków obcych, specyfiki obsługi klienta zagranicznego, marketingu, budowania wizerunku.

Wszystkim chętnym doradzi jak przygotować ofertę dla klientów komercyjnych w Polsce i za granicą oraz opracować strategie rozwoju. Z oferty może skorzystać kilkadziesiąt placówek ochrony zdrowia i ich pracowników. 

Do uczestnictwa mogą zgłaszać się publiczne szpitale i przychodnie. 

Lewiatan ma już doświadczenie we współpracy z kujawsko-pomorską branżę medyczną - od zeszłego roku prowadzi Klaster Turystyki Medycznej i Uzdrowiskowej.

Więcej:  www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum