Kraków: przyszły lekarz najlepszym polskim studentem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 21:08

Paweł Matusik z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest laureatem konkursu "Studencki Nobel 2011". Wraz z tytułem najlepszego polskiego studenta otrzymał 10 tys. złotych. Nagrody przyznawane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów wręczono w poniedziałek w Sejmie RP.

Kraków: przyszły lekarz najlepszym polskim studentem

Zdobywca "Studenckiego Nobla 2011" Paweł Matusik jest studentem VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

- Moją pasją są choroby wewnętrzne, kardiologia, biologia molekularna. Działalność naukową rozpocząłem cztery lata temu - powiedział dziennikarzom laureat.

Matusik uczestniczył m.in. w zagranicznych stażach naukowych w Wielkiej Brytanii. Pracuje już w międzynarodowym projekcie badawczym pod opieką prof. Tomasza Guzika. W listopadzie 2010 roku Paweł Matusik otrzymał Laur Medyczny im. dr Wacława Mayzla przyznany mu przez Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk. Od maja 2010 roku Paweł Matusik jest stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. 

Od października - już po studiach - rozpoczyna staż kliniczny.

Konkurs "Studencki Nobel", organizowany od 2009 roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, ma promować i nagradzać najzdolniejszych studentów z całej Polski. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wysoką średnią, ale także wieloma innymi osiągnięciami, przede wszystkim aktywnością naukową i społeczną.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 790 studentów ze 116 uczelni w kraju.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum