Kraków: obraduje III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 09 października 2015 14:41

Ponad pół tysiąca ratowników medycznych z całej Polski przyjechało w piątek (9 października) do Krakowa na III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych. Doskonalą się w sztuce ratowania zdrowia i życia ludzi.

Kraków: obraduje III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Postępowanie z chorymi po urazie na podstawie doświadczeń wojskowych żołnierzy służących m. in. w Iraku i Afganistanie, symulacje i pokazy najnowocześniejszego sprzętu służącego do ratowania życia, 60 wykładów prezentujących procedury postępowania w stanach zagrożenia życia to tylko niektóre elementy bardzo bogatego programu merytorycznego - informuje nas Adrian Stanisz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu Ratowników Medycznych.

Jak relacjonuje, podczas pierwszego dnia obrad największe zainteresowanie uczestników Kongresu wzbudziła sesja prowadzona przez pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, jednego ze współorganizatorów Kongresu.

Doświadczeni lekarze, ratownicy i instruktorzy prezentowali najnowsze doniesienia naukowe związane z zasadami udzielania pomocy chorym z rozległymi obrażeniami ciała. Podczas sesji ratownicy mogli wysłuchać nie tylko interesujących wykładów, ale również zobaczyć pokaz szybkiego zabezpieczenia masywnych krwotoków u poszkodowanego.

W trakcie Kongresu ratownicy medyczni mogą również poznać nowoczesne technologie stosowane w poszukiwaniu ofiar klęsk żywiołowych i wypadków masowych w trudno dostępnych obszarach. Drony i inne bezzałogowe systemy latające to sprawdzone rozwiązania, które mogą zwiększyć skuteczność działań służb pracujących na ziemi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum