Kraków: mózg przez tydzień w roli głównej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2010 16:52

Podczas "Tygodnia Mózgu" naukowcy będą rozmawiać o metodach i perspektywach ingerencji w ludzki mózg.

Tegoroczny tydzień wiedzy o mózgu rozpocznie się 14 marca i będzie odbywał się pod hasłem „Teraźniejszość i przyszłość metod ingerencji mózgowych”. W trwającym do 20 marca cyklu otwartych wykładów wezmą udział m.in. psychologowie, biolodzy, farmakolodzy.

Wykłady poprowadzą naukowcy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie i krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Zaproszono też naukowców z innych ośrodków naukowych w kraju z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie oraz Instytutu Biologii Medycznej w Łodzi.

Z powodu dużej frekwencji, jaką co roku cieszy się ta impreza, wykłady będą się odbywać w największej sali wykładowej Krakowa – auli Auditorium Maximum UJ.

Krakowski „Tydzień Mózgu” jest organizowany od 1998 r. Impreza jest częścią „Światowego Tygodnia Mózgu”, koordynowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu – DANA Alliance for the Brain. W tym samym terminie, zawsze w marcu, podobne imprezy organizowane są na całym świecie, w tym roku w ok. 100 krajach.

„Tydzień Mózgu 2010”  jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. M. Kopernika wraz z Zakładem Cytologii i Histologii Instytutu Zoologii UJ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum