Konsorcjum sześciu uczelni medycznych podpisze umowę z IPN

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 października 2017 12:52

IPN podpisze w środę (4 października) umowę z konsorcjum sześciu polskich uczelni medycznych "w zakresie prowadzenia badań identyfikacyjnych ofiar zbrodni przeciwko narodowi polskiemu". Są to uczelnie z Białegostoku, Lublina, Poznania, Bydgoszczy, Warszawy i Wrocławia.

Konsorcjum sześciu uczelni medycznych podpisze umowę z IPN
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konsorcjum GRID, czyli - jak podało we wtorek Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN - "Konsorcjum naukowo-badawcze Grupa ds. Identyfikacji (na podstawie) DNA" zostało utworzone przez sześć polskich uczelni medycznych.

Są to: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (połączonym z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu), Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W konsorcjum nie znalazł się Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, którego specjaliści w ramach Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów identyfikowali od 2012 r. szczątki odnalezionych przez IPN polskich bohaterów, m.in. mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" czy Danuty Siedzikówny "Inki".

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy IPN i Konsorcjum GRID "w zakresie prowadzenia badań identyfikacyjnych ofiar zbrodni przeciwko narodowi polskiemu" zaplanowano w środę o godz. 13 w "Przystanku Historia" - Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze