Konkurs o nagrodę im. Tomasza J. Michalskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2010 12:30

Fundacja im. Tomasza Jakuba Michalskiego nagrodzi młodych naukowców przyczyniających się do zwalczania chorób nowotworowych.

Fundacja została powołana przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Łodzi. Nagrody są przyznawane naukowcom pracującym Polsce, z wykształceniem z zakresu nauk medycznych, biologicznych, chemicznych i fizycznych, którzy nie ukończyli 40. roku życia.

Podstawą do przyznania nagrody są osiągnięcia badawcze, udokumentowane publikacjami w czasopismach o wysokiej randze naukowej. Osiągnięcia te mogą dotyczyć zarówno badań podstawowych, jak i zastosowań w praktyce klinicznej.

Wnioski należy przysłać do 31 marca 2010 rroku. Dla zainteresowanych złożeniem aplikacji więcej informacji: www.fundacjatjm.pl.

Tomasz Jakub Michalski urodził się w Łodzi w 1951 roku. Tu ukończył studia chemiczne na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym Uniwersytetu Łódzkiego, a w roku 1979 uzyskał stopień doktora chemii w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi. Po odbyciu stażu naukowego na Uniwersytecie Northwestern w Evanston został samodzielnym pracownikiem naukowym w Argonne National Laboratory w Chicago. Prowadził tam badania w dziedzinie chemii chlorofilu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum