×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Konkurs SUM: wybrano najlepszych dydaktyków i wykładowców przyjaznych studentom

Autor: MAK/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 02 marca 2021 17:16Zaktualizowano: 02 marca 2021 17:19

Od 2018 studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w specjalnym konkursie wybierają najlepszego dydaktyka, największy autorytet i wykładowcę przyjaznego studentom.

Konkurs SUM: wybrano najlepszych dydaktyków i wykładowców przyjaznych studentom
Tegoroczni laureaci Konkursu Najlepszy Dydaktyk Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; FOT. SUM

- We wtorek (2 marca) wręczono specjalne statuetki. Najlepszy dydaktyk to osoba wykazująca ponadprzeciętne zaangażowanie w proces dydaktyczny; największy autorytet jest osobą łączącą umiejętności z wartościami, jest wzorem do naśladowania dla studentów, rozpoznawalnym zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim - podaje SUM.

Wykładowca przyjazny studentom to nauczyciel akademicki, który poprzez swoje działania sprawia, że studia stają się bardziej przyjazne oraz dostosowane do potrzeb studentów.

- To osoba, która budzi szacunek zarówno poprzez profesjonalizm, jak i zaangażowanie oraz troskę o studentów. Cieszę się, że mogę dziś wręczyć te szczególne wyróżnienia statuetek powiedział prof. Tomasz Szczepański, rektor SUM.

Warto dodać, że konkurs jest przeprowadzany w formie elektronicznej, zaś laureaci są wyłonieni odrębnie w każdym z wydziałów SUM. Jeden kandydat może być nominowany w kilku kategoriach. W tym roku „bank rozbił” prof. Jerzy Stojko, prorektor SUM ds. studiów i studentów, który otrzymał wyróżnienie aż w trzech kategoriach jako najlepszy dydaktyk, wykładowca przyjazny studentom oraz największy autorytet.

Laureaci Konkursu Najlepszy Dydaktyk Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 2019/2020

  • Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu: dr n. med. Marcin Kłosok - w kategorii najlepszy dydaktyk i prof. Bogna Drozdowska - w dwóch kategoriach: największy autorytet i wykładowca przyjazny studentom.
  • Wydział Nauk Medycznych w Katowicach: dr hab. n. med. Krzysztof Szydło - w dwóch kategoriach: najlepszy dydaktyk i wykładowca przyjazny studentom; prof.Michał Holecki - w kategorii największy autorytet.
  • Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu: dr n. med. Agnieszka Białek-Dratwa - w dwóch kategoriach najlepszy dydaktyk i wykładowca przyjazny studentom;
    dr n. med. Beata Całyniuk - w kategorii największy autorytet
  • Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu: prof. Jerzy Stojko - w trzech kategoriach najlepszy dydaktyk, wykładowca przyjazny studentom i największy autorytet


Dyplomy

  • Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach - najlepszy dydaktyk: dr n. med. Magdalena Janusz-Jenczeń; dr n. med. Tomasz Król; mgr Tomasz Nowacki; dr n. med. Joanna Żmudzińska-Kitczak. Największy autorytet: dr n. med. Beata Hornik; dr n. med. Iwona Włodarczyk. Wykładowca przyjazny studentom: dr n. med. Katarzyna Knapik; mgr Krzysztof Wdowik.
  • Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu - najlepszy dydaktyk: dr n. farm. Barbara Bacler-Żbikowska; dr hab. n. farm. Ewa Bębenek; dr hab. n. farm. Jacek Drobnik. Wykładowca przyjazny studentom: dr n. biol. Danuta Idzik.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum