Konkurs FameLab zdominowali przedstawiciele uniwersytetów medycznych

Autor: naukawpolsce.pap.pl/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2018 20:08

Ruth Dudek-Wicher, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zwyciężyła w siódmej, polskiej edycji konkursu FameLab dla badaczy, którzy w fascynujący sposób opowiadają o swoich naukowych pasjach.

Ruth Dudek-Wicher, doktorantka UM we Wrocławiu, zwyciężyła w polskiej edycji konkursu FameLab dla badaczy. Fot. kopernik.org.pl

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję już po raz siódmy współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Każdy z występujących naukowców ma w nim trzy minuty na opowieść o wybranym zagadnieniu naukowym.

W siódmej, polskiej edycji konkursu wygrała doktorantka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu - Ruth Dudek-Wicher. Jury doceniło jej "wysoką umiejętność prostego i przystępnego przedstawienia wiedzy; bardzo dobrze dobrane i wykorzystane rekwizyty; swobodę wypowiedzi, taktowne poczucie humoru oraz dystans do siebie". W nagrodę otrzymała 25 tysięcy złotych oraz udział w międzynarodowym finale konkursu FameLab, który odbędzie się na początku czerwca w Cheltenham w Wielkiej Brytanii.

Na drugim miejscu znalazł się Mikołaj Fedorowicz - absolwent biotechnologii SGGW oraz doktorant w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN. Jury nagrodziło go za: "znakomitą konstrukcję wystąpienia i warsztat prezentacyjny; przedstawienie szczegółowego zagadnienia na tle szerszej refleksji o sensie badań podstawowych". Laureat otrzymał 12 tys. zł.

Trzecią pozycję zajęła Zuzanna Łukasik - studentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. "Wyjątkowa charyzma, poczucie humoru i panowanie nad stresem; umiejętność przedstawienia wielu istotnych faktów w krótkiej wypowiedzi" - tak jury uzasadniło przyznanie trzeciego miejsca właśnie Łukasik. Studentka UM otrzymała 6 tys. zł.

Czytaj: www.naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum