Konkurs FameLab: ostatnie dni na zgłoszenia

Autor: Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2014 12:39

Tylko do końca stycznia naukowcy, również z dziedziny nauk medycznych, którzy potrafią ciekawie opowiadać o swojej pracy naukowej, mogą zgłaszać się do konkursu FameLab.

Konkurs FameLab: ostatnie dni na zgłoszenia

Jak podaje serwis Nauka w Polsce, FameLab to konkurs, w którym w szranki stają biolodzy, inżynierowie, doktorzy nauk medycznych, matematycy, badacze z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych. Wszyscy muszą w sposób jak najbardziej atrakcyjny i zrozumiały opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej w zaledwie trzy minuty.

Liczy się poprawność pod względem naukowym, umiejętność jasnego wytłumaczenia skomplikowanych naukowych zagadnień oraz charyzma. Osoby, które chcą zgłosić się do konkursu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.famelab.org.pl i przesłać trzyminutowy film zgłoszeniowy z prezentacją.

Na podstawie zgłoszeniowych filmów zostanie wybranych 25 półfinalistów. Te osoby spotkają się w półfinale 1 marca w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaprezentują swoje wystąpienia na żywo przed publicznością oraz jury. Wybierze ono 10 finalistów. Do wygrania nagrody pieniężne i możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału w Wielkiej Brytanii.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum