Koniec wizyty ministra zdrowia w USA. Rozmawiał z ekspertami na temat digitalizacji

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, PAP, Rynek Zdrowia31 października 2022 08:30

Dobiegła końca wizyta ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w Stanach Zjednoczonych. Na koniec zaplanowanych spotkań szef MZ odbył rozmowę z amerykańskimi ekspertami na temat digitalizacji.

Koniec wizyty ministra zdrowia w USA. Rozmawiał z ekspertami na temat digitalizacji
Minister Adam Niedzielski z ekspertami z UCI Health. Fot. Twitter
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski odbył kilkudniową wizytę w USA, gdzie m.in. pojawił się na konferencji w Waszyngtonie poświęconej polsko-amerykańskiej współpracy biotechnologicznej
  • Ostatnie spotkanie minister odbył ze specjalistami UCI Health, z którymi rozmawiał na temat digitalizacji
  • Jak zaznaczył szef MZ, konieczny jest rozwój systemów wspomagających podejmowanie decyzji medycznych

Minister zdrowia kończy wizytę w USA

Minister zdrowia Adam Niedzielski w ciągu ostatnich dni przebywał w USA, gdzie spotykał się z wieloma ekspertami z różnych dziedzin. Spotkał się m.in. ze specjalistami, z którymi omówił zagadnienia związane z digitalizacją danych.

- Na koniec wizyty w USA spotkanie z ekspertami UCIrvine Health i dyskusja na temat digitalizacji. Ilość danych dotyczących pacjenta przerośnie w ciągu 5 lat możliwości indywidualnego przetwarzania, dlatego konieczny jest rozwój systemów wspomagających podejmowanie decyzji medycznych – napisał minister na Twitterze.

Podsumowanie spotkań ministra

Przypomnijmy: minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział 24 października w konferencji "Biotechnologia jako silnik innowacji - współpraca polsko-amerykańska". W kolejnych dniach powołał w skład Rady Agencji Badań Medycznych prof. Marię Siemionow, dyrektor kształcenia mikrochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

Minister Niedzielski podpisał także umowę o współpracy z siecią amerykańskich środków onkologicznych National Comprehensive Cancer Network (NCCN). Umowa ta pozwoli na szersze wdrożenie najlepszych wytycznych w leczeniu chorób nowotworowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum