Kongres Kardiologii, czyli dwa dni edukacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2009 19:50

W Poznaniu 500 specjalistów uczestniczy w dwudniowym Kongresie Kardiologii Polskiej . To coroczne spotkanie lekarzy, na którym przekazywana im jest wiedza dotycząca najważniejszych osiągnięć światowej kardiologii z roku minionego.

- To jest konferencja edukacyjna, która ma na celu przedstawienie aktualnych wytycznych i sposobów postępowania w różnych chorobach w kardiologii, jak nadciśnienie tętnicze, arytmia serca, miażdżyca czy choroba wieńcowa. Lekarze dowiadują się, jak obecnie należy diagnozować i leczyć te przypadłości" - tłumaczył prof. Piotr Kułakowski, redaktor naczelny periodyku „Kardiologia Polska”. - Od połowy lat 90. obserwujemy istotny postęp jeśli chodzi o ograniczenie zapadalności na zawały serca. Jest to spowodowane zmianą stylu życia Polaków. Mniej osób pali, więcej się rusza, lepiej się odżywiamy i coraz lepsza jest oświata zdrowotna. Wciąż jednak kilkunastogodzinne przebywanie w pracy, związane z tym złe odżywianie się i stres, a także palenie papierosów, mają istotny wpływ na liczbę chorych. Konferencja w Poznaniu zakończy się w sobotę.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne istnieje od 1954 roku. Zrzesza 4,5 tys. osób. Organem PTK jest periodyk „Kardiologia Polska”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum