Radio Kielce/Rynek Zdrowia | 30-07-2019 08:36

Kielce: Wydział Lekarski UJK też z Centrum Symulacji Medycznej

Kończy się ważna inwestycja na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - Centrum Symulacji Medycznej. Powstało ono w ramach projektu SIMED.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak mówi prof. Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych UJK, dzięki nowoczesnemu wyposażeniu studenci kierunków pielęgniarstwo i położnictwo już od nowego roku akademickiego będą mogli ćwiczyć w centrum wykonywanie ważnych zabiegów.

Centrum Symulacji Medycznej jest już prawie wyposażone. Wyposażane są także pracownie dla kierunku dietetyka. Wartość projektu SIMED, to około 4,2 mln złotych.

Obok tej inwestycji, ramach wartego około 40 milionów złotych projektu MEDPAT, powstaje kolejny budynek Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, a dotychczasowy gmach przy alei IX Wieków Kielc jest podwyższany o jedną kondygnację.

Jak informuje prorektor Stanisław Głuszek, w nowym obiekcie powstaną nowoczesne pracownie oraz kolejne Centrum Symulacji Medycznej. Do czerwca 2020 stan surowy budynku będzie gotowy i będzie można rozpocząć wyposażenie pracowni naukowych. Jednocześnie będzie tam umiejscowione centrum symulacji dla kierunku lekarskiego. 14 milionów złotych na centrum symulacji dla lekarzy przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Więcej: www.radio.kielce.pl