Kielce: UJK ma kadrę, by kształcić lekarzy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2014 21:45

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapewniają, że mają już odpowiednią kadrę, by rozpocząć kształcenie przyszłych lekarzy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierunek ruszy od października 2015 roku.

Jak wyjaśnił prof. Janusz Król, prorektor ds. dydaktycznych UJK wniosek jest w Polskiej Komisji Akredytacyjnej. We wrześniu będzie można porozmawiać o konkretach

Aby otrzymać pozytywną opinię wymaganą do uruchomienia kierunku lekarskiego, konieczne było zapewnienie kadry z tytułami naukowymi. Uczelnia ma już odpowiednie minimum. W dużej mierze będzie bazować na lekarzach z Kielc. Prócz profesora Głuszka tytuły profesora belwederskiego mają jeszcze lekarze kardiolodzy Marianna Janion oraz Beata Wożakowska-Kapłon. Oprócz tego są doktorzy habilitowani, m.in. ginekolog Wojciech Rokita czy specjalista chorób zakaźnych Wiesław Kryczka. W sumie jest 27 samodzielnych pracowników naukowych. W niedługim czasie ta liczba się powiększy.

Prócz tego uczelnia zatrudnia jeszcze osoby z zewnątrz. Od roku zajęcia na Wydziale Nauk o Zdrowiu prowadzi prof. Bogdan Chazan, gdzie kształci przyszłe położne. Prowadził m.in. zajęcia z zaburzeń prokreacji czy klinicznych aspektów rozrodczości. Oprócz tego przyszłych lekarzy będzie kształcił ginekolog Mariusz Bidziński, a także inni lekarze z tytułem profesora, którzy już współpracują z UJK. 

Więcej: kielce.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum