Kielce: UJK będzie kształcić doktorantów nauk medycznych

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2019 12:15

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk medycznych. To bardzo dobra wiadomość dla uczelni, która kształci młodych ludzi na kierunku lekarskim dopiero niecałe cztery lata.

Kielce: UJK będzie kształcić doktorantów nauk medycznych
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu posiada już uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o zdrowiu. Fot. Archiwum

Jak podkreśla w Radio Kielce prof. Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych kieleckiej uczelni Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów doceniła w ten sposób zarówno jakość prowadzonych na wydziale badań, jak i liczbę samodzielnych pracowników naukowych. Warto dodać, że Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu posiada już uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o zdrowiu.

Od października UJK uruchomi szkołę doktorską, która będzie podzielona na cztery sekcje: nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk społecznych, nauk humanistycznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Więcej: radio.kielce.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum