×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kędzierzyn-Koźle: akademickie ambicje szpitala

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia30 listopada 2015 20:35

Jeśli na Uniwersytecie Opolskim powstanie kierunek lekarski, to w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu będą się kształcić przyszli lekarze.

Kędzierzyn-Koźle: akademickie ambicje szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Starostwie Powiatowym podpisano umowę intencyjną pomiędzy władzami powiatu, dyrekcją szpitala i przedstawicielem Uniwersytetu Opolskiego przewidującą kształcenie w przyszłości studentów medycyny.

Oddziały kozielskiego szpitala mają spełniać warunki kadrowe i sprzętowe pozwalające na kształcenie przyszłych lekarzy. Na specjalistycznych oddziałach oprócz leczenia chorych prowadzona będzie działalność dydaktyczna oraz badawcza.

Jeśli na Uniwersytecie Opolskim zostanie otwarty kierunek medyczny, szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie jedną z pierwszych placówek kształcących w zakresie praktycznym studentów kierunku lekarskiego z UO.

O uruchomienie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim zabiegają władze tej uczelni; te działania popierają regionalni politycy.

Jak poinformował w październiku prof. Stanisław Nicieja, rektor UO, uczelnia zebrała ponad 250 deklaracji od lekarzy ze szpitali w Opolu i województwa, którzy chcieliby się zaangażować w kształcenie lekarzy.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum