Katowice: zawody w symulacji medycznej

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2015 10:08

III Zawody Symulacyjne SUMWARS 2015 odbędą się poniedziałek (16 marca) w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Katowice: zawody w symulacji medycznej

Trzy najlepsze drużyny, wyłonione w eliminacjach, zmierzą się w konkurencjach przygotowanych przez zespół specjalistów. W swojej pracy lekarze muszą umieć znaleźć się w różnych sytuacjach.

- Wyjątkowe możliwości Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej pozwalają na odtworzenie zróżnicowanych warunków działania przyszłych lekarzy. Rozwiązanie zadań będzie wymagało od studentów wykazania się nie tylko zdobytą wiedzą, ale także sprytem i pomysłowością - informują organizatorzy.

- Zawody są doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności - mówi prof. Joanna Lewin-Kowalik, prorektor ds. studiów i studentów SUM, przewodnicząca składu sędziowskiego.

- Scenariusze zadań są do końca trzymane w tajemnicy, ale mogę zdradzić, że będziemy oceniać m.in. postępowanie z pacjentem urazowym według wytycznych ITLS, znajomość wytycznych resuscytacji krążeniowo-oddechowej 2010 według Europejskiej Rady Resuscytacji oraz inwazyjne procedury medyczne w ratownictwie, chirurgii i intensywnej terapii - wylicza prof. Lewin-Kowalik.

Oprócz prawidłowego wykonania procedur medycznych zawodnicy muszą wykazać się także umiejętnością działania w warunkach stresu i presji czasu. Eksperci będą zwracać także uwagę na podejście do "pacjentów", którymi będą nowoczesne symulatory medyczne, trafność podejmowanych decyzji, oraz współpracę pomiędzy członkami rywalizujących zespołów.

Zawody odbędą się w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, ul. Medyków 8b w Katowicach Ligocie. Początek o godz. 11.30.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum