Katowice: na SUM ruszy Summer School poświęcona onkologii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2013 11:06

W niedzielę (21 lipca) na Śląskim Uniwersytecie Medycznym rozpocznie się VI edycja Summer School, tym razem poświęcona onkologii. Wykłady poprowadzą specjaliści z uniwersytetów w Nicei, Monachium i Katowicach.

Jak informuje Agata Kalafarska, rzecznik SUM, w 2008 r. Śląski Uniwersytet Medyczny podpisał trójstronną umowę o współpracy z Uniwersytetem w Nicei oraz Uniwersytetem Technicznych w Monachium.

W ramach współpracy każdego roku jeden z uniwersytetów organizuje szkołę letnią dla 10 studentów z każdej uczelni. Współpraca to nie tylko zajęcia w ramach szkoły letniej. Dzięki podpisanej umowie naukowcy z każdego z uniwersytetów wymieniając się swoimi doświadczeniami oraz prowadzą wspólne badania.

W tym roku wykłady i warsztaty poprowadzą wybitni specjaliści : m.in. prof. Charles Hugo Marquette z Uniwersytetu w Nicei, prof. Jürgen Ruland (Uniwersytet Techniczny w Monachium) 
oraz prof. Beata Kos-Kudła i prof. Anita Olejek (Śląski Uniwersytet Medyczny).

W niedzielę (21 lipca) w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM, studenci dokonają prezentacji swoich uczelni a następnie wysłuchają wykładu prof. Marquette’a na temat raka płuc. 
W planach jest także zwiedzanie CDiSM.Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum