Katowice: na SUM rusza nabór do Uniwersytetu Licealisty

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 15 września 2015 13:02

Uniwersytet Licealisty to propozycja przygotowana przez Śląski Uniwersytet Medyczny z myślą o licealistach, którzy zastanawiają się nad podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych.

Katowice: na SUM rusza nabór do Uniwersytetu Licealisty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Agata Kalafarska, rzecznik prasowy SUM, jako pierwszy Uniwersytet Licealisty uruchomił Wydział Lekarski w Katowicach.

- Prowadzony od dwóch lat program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Tylko w tym roku o 40 miejsc walczyło prawie stu kandydatów. Popularność programu sprawiła, że Uniwersytety Licealisty powstały przy wszystkich wydziałach uczelni - informuje rzecznik.

W poniedziałek (14 września) ruszył nabór na Wydziałach: Zdrowia Publicznego w Bytomiu, Nauk o Zdrowiu w Katowicach i Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

Do programu mogą przystąpić uczniowie drugiej i trzeciej klasy liceum, które zawarło porozumienie z SUM w zakresie sprawowania opieki merytorycznej. W tej chwili współpracę z uczelnią podjęło już blisko 50 placówek i wciąż zgłaszają się kolejne.

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu na licealistów czeka 30 miejsc, na Wydziale Zdrowia Publicznego i Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej po 20 miejsc.

Każdy z uczestników Uniwersytetów Licealisty prowadzonych w SUM może przystąpić do egzaminu końcowego organizowanego przez uczelnię w formie Konkursu Ogólnopolskiego i zdobyć dodatkową liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na studia, co pozwoli na uzyskanie wyższej lokaty na liście rankingowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum