×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: dzień otwarty na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 05 listopada 2013 10:57

W czwartek (7 listopada) na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Centrum Dydaktycznym WNoZ odbędzie się dzień otwarty wydziału. Zainteresowani zdobędą m.in. informacje o perspektywach zawodów medycznych.

Katowice: dzień otwarty na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W czwartek (7 listopada), w godz. 9-13 wszyscy zainteresowani studiami na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo będą mieli okazję zapoznać się teoretycznie i praktycznie z ofertą edukacyjną, osiągnięciami naukowymi studentów i pracowników, wysłuchać wykładów z zakresu działalności wydziału.

Odwiedzający wydział będą mogli także zdobyć cenne informacje o perspektywach zatrudnienia absolwentów, a te jak wynika z opublikowanego niedawno przez KE Europejskiego Monitora Wolnych Stanowisk Pracy, są bardzo obiecujące. Na liście 25 najszybciej rozwijających się zawodów w UE znalazły się m.in.: zawód pielęgniarki i położnej, technika medycznego i farmaceutycznego, a także dentysty, farmaceuty i fizjoterapeuty. 
Najbardziej obiecujące perspektywy zatrudnienia dotyczą pielęgniarek i pielęgniarzy oraz położnych.

W programie dnia otwartego znajdą się też pokazy zajęć i warsztaty m.in. wykład i warsztaty z seksualności człowieka, szkoła rodzenia, nauka samokontroli piersi i profilaktyka raka szyjki macicy, seminarium z kinezjologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze