Katowice: centralną inaugurację roku akademickiego zorganizuje SUM

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 30 sierpnia 2011 10:38

Rektorzy uczelni medycznych przychylili się do złożonego przez resort zdrowia wniosku, by Centralną Inaugurację Roku Akademickiego 2011/2012 Uczelni Medycznych zorganizował Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Katowice: centralną inaugurację roku akademickiego zorganizuje SUM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W piśmie z 29 lipca br. wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk wystąpił do prof. Ewy Małeckiej-Tendery, przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM) z wnioskiem o powierzenie Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach organizacji Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego 2011/2012 Uczelni Medycznych. Wiceminister uzasadnił wniosek szczególnym zaangażowaniem SUM - jako rzecznika interesów środowiska akademickiego uczelni medycznych - w procesy związane z reformą nauki i kształcenia oraz ochrony zdrowia.

Przewodnicząca KRAUM zwróciła się do rektorów uczelni medycznych oraz dyrektora CMKP w Warszawie - członków KRAUM -  z prośbą o zajęcie, w trybie korespondencyjnym, stanowiska w tej sprawie.

Ostatnie stanowisko wpłynęło do SUM 25 sierpnia br. W piśmie do wiceministra Włodarczyka prof. Ewa Małecka-Tendera poinformowała, że członkowie KRAUM przychylili się do wniosku Ministerstwa Zdrowia i zaakceptowali zawartą w nim propozycję. Uroczystość Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego 2011/2012 Uczelni Medycznych odbędzie się zatem 4 października br. w Auli im. prof. Witolda Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Przypomnijmy: centralna inauguracja miała odbyć się w Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Taka decyzja zapadła jeszcze w trakcie trwania kadencji rektora tej uczelni, prof. Ryszarda Andrzejaka. Została także dwukrotnie potwierdzona podczas posiedzeń konferencji rektorów w Woźnikach k/Częstochowy i w Gdańsku.

Po otrzymaniu informacji o piśmie wiceministra Włodarczyka, rektor AM we Wrocławiu w liście do minister zdrowia poprosił resort o oficjalną informację w tej sprawie. Pismo do resortu zdrowia pozostało bez odpowiedzi, zatem 11 sierpnia prof. Marek Ziętek poinformował prof. Ewę Małecką-Tenderę oraz środowisko akademickie o rezygnacji Akademii Medycznej we Wrocławiu z wcześniej powierzonego przez KRAUM zorganizowania wspomnianej uroczystości.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum