×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: "aktorzy" udają udar, przyszli lekarze się uczą

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 07 stycznia 2020 16:12

Śląski Uniwersytet Medyczny, korzystając z pomocy aktorów-amatorów, uczy studentów, jak zareagować w przypadku pacjenta z podejrzeniem udaru.

Katowice: "aktorzy" udają udar, przyszli lekarze się uczą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aktorzy odgrywają "udarową" scenę, a studenci muszą odpowiednio zareagować. Wszystko to w ramach programu standaryzowanego/symulowanego pacjenta. Jego zadaniem jest „odtworzenie w sposób realistyczny historii i przebiegu choroby, naśladując objawy i emocjonalne reakcje prawdziwego chorego”.

Gdy uniwersytet rozpoczął nabór, dał jasno do zrozumienia, kogo potrzebuje: osób empatycznych, lubiących kontakt z młodymi ludźmi, pracę w zespole, dyspozycyjnych i otwartych na rozwój. Także takich, które będą działać w myśl określonego scenariusza, ale na tyle kreatywnych, by czasem zaimprowizować. Zgłosiło się nadspodziewanie wielu chętnych - pisze Dziennik Zachodni.

Część zrezygnowała, bo jednak SUM nie zaoferował „gwiazdorskich gaży” (projekt jest finansowany z unijnych pieniędzy), a część nie spełniała wymogów. "Na polu bitwy o wykształcenie następców doktora House’a zostali m.in. śpiewak operowy, prywatny przedsiębiorca, emerytowana księgowa i student psychologii" - czytamy w dzienniku.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum