Katowice: SUM oferuje studentom (i nie tylko) wirtualnego wykładowcę

Autor: SUM/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2017 14:29

W górach, na plaży, w autobusie czy na spacerze - dzięki nowej aplikacji stworzonej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach studenci uczelni mogą przygotowywać się do egzaminów mając do dyspozycji jedynie smartfon.

Katowice: SUM oferuje studentom (i nie tylko) wirtualnego wykładowcę
Studenci mogą przygotowywać się do egzaminów mając do dyspozycji jedynie smartfon Fot. John Karakatsanis/Flickr (CC BY-SA 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

- Młodzi ludzie nie znają życia bez komputerów, internetu i telefonów komórkowych. To nowe narzędzia skutecznego dotarcia do tej licznej grupy potencjalnych odbiorców usług edukacyjnych - tłumaczy pomysł stworzenia aplikacji rektor SUM prof. Przemysław Jałowiecki. - Żeby z niej korzystać nie trzeba być studentem SUM. Jako uniwersytet chcemy dzielić się naszą wiedzą i zachęcić młodzież do samodzielnego rozwijania pasji w obszarze przedmiotów okołomedycznych - dodaje profesor.

Aplikacja MedicLearn zawiera bazę 5680 pytań (wciąż przybywają kolejne) z ponad 60 przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, biochemia, alergologia ortodoncja czy radiologia. Każdy użytkownik sam może decydować jak często chce być pytany i z jak wielu przedmiotów. Postępy w nauce można śledzić na bieżąco sprawdzając statystyki.

- Aplikacja to wirtualny wykładowca - wyjaśnia Marcin Chabior, kierownik Centrum Informatyki i Informatyzacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. - Wyobraźmy sobie, że niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co robimy stoi obok nas i co jakiś czas odpytuje nas z przedmiotu, do zdawania którego się przygotowujemy - zaznacza.

Kolejną nowością, przygotowaną z myślą o studentach SUM są testy elektroniczne. Wszystko
w przejrzystej formie, wygodnie i bezpiecznie. Każdy student SUM może zalogować się do systemu egzaminacyjnego za pomocą danych z uczelnianej poczty elektronicznej. Jeżeli wykładowca przygotował egzamin bądź kolokwium w Systemie Obsługi Testów i Egzaminów, wówczas student
z łatwością znajdzie go na liście dostępnych i przystąpi do zaliczenia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum