Kanada: polskie uczelnie prezentowały ofertę na targach w Toronto

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2017 08:10

Polskie uczelnie prezentowały w niedzielę (1 października) swoją ofertę w Kanadzie, podczas Międzynarodowych Targów "Study and Go Abroad" w Toronto. Jak mówili przedstawiciele szkół wyższych - studia w Polsce budzą coraz większe zainteresowanie.

Kanada: polskie uczelnie prezentowały ofertę na targach w Toronto
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Toronto polskie uczelnie po raz drugi w tym roku przedstawiały możliwości studiowania dla cudzoziemców. W jesiennej edycji targów edukacyjnych uczestniczyły: Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, poznański Uniwersytet Medyczny i łódzka Akademia Muzyczna. Polskie szkoły wyższe miały wspólne z Konsulatem Generalnym stoisko, pod szyldem "Ready, Study, Go! Poland". W targach uczestniczyło ponad sto uczelni z całego świata.

Jak oceniali przedstawiciele z polskiego stoiska, zainteresowanie studiami w Polsce było większe niż wiosną. Dużym powodzeniem cieszyły się obie uczelnie medyczne, zadawano wiele pytań o uznawalność dyplomów i możliwości rezydentury już po powrocie do Kanady. Dla kanadyjskich studentów atrakcyjna jest cena studiów, kilkakrotnie niższa przy równoważnym wykształceniu medycznym w języku angielskim, i możliwość praktyk w szpitalach już w czasie studiów.

Z kolei studenci kierunków artystycznych, dla których nostryfikacja dyplomów nie jest konieczna - bo, jak mówiono PAP, albo ktoś jest w stanie się wykazać talentem i umiejętnościami, albo nie - cenią sobie indywidualne podejście w czasie zajęć.

Reprezentująca Uniwersytet Warszawski Anna Rabczuk powiedziała PAP, że podstawowym pytaniem ze strony zainteresowanych studiami w Polsce jest kwestia uznawalności świadectw ukończenia szkoły średniej, jako że w Kanadzie nie ma matury. UW stosuje zasadę, że Kanadyjczyk ze swoim świadectwem ukończenia szkoły średniej może zwrócić się do ambasady RP o legalizację dokumentu, a następnie na tej podstawie może wziąć udział w procesie rekrutacji na wybrany kierunek. Uczelnie medyczne mają swoje własne procedury, w tym - egzaminy.

Anna Lach (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum