Jaworzno: szkolenia dla lekarzy

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2009 12:59

Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny organizuje kolejne szkolenia dla lekarzy z miasta i okolic. Tematem dzisiejszych szkoleń będzie

– Szpital wraca do tradycji, organizując tego typu szkolenia. Będą one miały charakter cykliczny – wyjaśnia Rafał Knapik ze Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie..

Za odbyte szkolenia lekarze otrzymają 5 punktów edukacyjnych, które honorowane są przez Okręgową Izbę Lekarską w Katowicach.

W ubiegłą środę jaworznicki szpital z Towarzystwem Chirurgów Polskich Oddziału Śląskiego szkolił na temat  „Postępów w chirurgii endokrynologicznej”. Jaworzniccy lekarze rodzinni, a także chirurdzy, którzy zostali zaproszeni na szkolenia, mogli wysłuchać wykładów na temat wskazań do leczenia operacyjnego w chorobach tarczycy, operacji MIVAT, noża harmonicznego w operacjach tarczycy i adrenalektomii oraz zastosowania bipolarnego zacisku BIClamp w operacjach tarczycy.

Wykładowcami na szkoleniach były takie autorytety w środowisku medycznym jak prof. Jan Gmiński, dr Aleksander Konturek, dr Marcin Barczyński i dyrektor jaworznickiego szpitala dr Józef Kurek. Na szkolenia zaproszeni zostali lekarze z poradni endokrynologicznych z województwa śląskiego, a także z miast ościennych województwa małopolskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum