Jak dawkować medyczną marihuanę? Wkrótce szkolenia dla lekarzy

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2019 19:06

W połowie kwietnia ruszą szkolenia, podczas których lekarze dowiedzą się, jak dawkować medyczną marihuanę.

Jak dawkować medyczną marihuanę? Wkrótce szkolenia dla lekarzy
Dużym problemem dla lekarzy przepisujących leki na bazie konopi jest dawkowanie Fot. Shutterstock

Sprowadzany z Kanady susz konopi indyjskich z urządzeniem do wdychania pojawił się w aptekach w styczniu. To pierwszy zarejestrowany w Polsce lek z medyczną marihuaną. Wzbudził wielkie zainteresowanie, chociaż 1 gram kosztuje ok. 65 zł, a miesięcznie pacjenci zużywają 10-15 gramów - informuje Rzeczpospolita.

Dziennik powołuje się na portal Money.pl, który wskazuje, że dużym problemem dla lekarzy przepisujących leki na bazie konopi jest dawkowanie, dlatego Naczelna Izba Lekarska zamierza podjąć działania w tej sprawie.

Jak wskazuje Mariusz Janikowski, przewodniczący Zespołu ds. Polityki Lekowej i Farmakoterapii w NIL, ze wstępnych ustaleń wynika, że 12 kwietnia 2019 r. odbędzie się w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej pierwsze szkolenie w tym zakresie, realizowane przez Polish Institute of Medical Cannabis.

Izba planuje ponadto umieszczenie na swojej stronie internetowej ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych dla lekarzy i lekarzy dentystów, możliwe, że w formie platformy e-learningowej. W dalszej perspektywie jest również organizacja szkoleń w Okręgowych Izbach Lekarskich w Krakowie i Katowicach.

NIL wraz z okręgowymi izbami zamierza szkolenia akredytować, aby szkolący się lekarze i lekarze dentyści otrzymywaliby z tego tytułu punkty edukacyjne.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum