Indeks bogatszy o informacje medyczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2009 15:15

Index Copernicus International (ICI) podpisał umowę o współpracy z Medline/PubMed, bazą dostarczającą informacje z zakresu medycyny...

Indeks bogatszy o informacje medyczne

Index Copernicus International to globalny portal internetowy dla środowiska naukowego. Dzięki umowie ICI zyskuje możliwość korzystania z bazy danych PubMed na potrzeby czasopism naukowych i gromadzenia dorobku naukowego. Umowa zezwala na przesyłanie i pobieranie informacji naukowej pomiędzy bazami PubMed i ICI – informuje PAP.

Baza Medline, stanowiąca największy składnik PubMed, w kwietniu 2008 roku obejmowała około 5200 czasopism z ponad 80 krajów.

PubMed zapewnia bezpłatny dostęp do artykułów znajdujących się w bazie Medline oraz niektórych artykułów z czasopism nienależących do niej. Zapewnia również dostęp do stron internetowych związanych z tematem konkretnego artykułu, a także linki do projektów amerykańskiego National Center for Biotechnology Information(NCBI).

Platforma ICI publikuje kilkanaście tytułów specjalistycznych czasopism medycznych o międzynarodowym zasięgu. Na zlecenie Komisji Europejskiej realizuje moduł PSF (Partner Search Facilitator), ułatwiający nawiązywanie współpracy naukowej pomiędzy naukowcami i grupami badawczymi z 27 krajów Unii Europejskiej i krajów z nią stowarzyszonych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum