Inauguracja roku naukowego w Narodowym Instytucie Geriatrii

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 27 października 2016 16:10

W środę (26 października) w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku naukowego. Przy tej okazji zapowiedziano nowe projekty badawcze.

Inauguracja roku naukowego w Narodowym Instytucie Geriatrii
Trzy rady Instytutu wypracowały już oficjalny dokument ''Rekomendacje zmian systemowych w opiece nad osobami starszymi w Polsce''. Fot. Fotolia

Instytut w 2015 r. przeprowadził restrukturyzację, w wyniku której stał się Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Utworzono Klinikę i Poliklinikę Geriatrii oraz Zakład Gerontologii i Zdrowia Publicznego. Dodatkowo powstały trzy rady naukowe - Narodowa Rada Geriatrii i Gerontologii, Narodowa Rada Reumatologii i Narodowa Rada Rehabilitacji.

W wyniku działalności tych zespołów powstał już pierwszy oficjalny dokument - ''Rekomendacje zmian systemowych w opiece nad osobami starszymi w Polsce''. W trakcie spotkania zapowiedziano, że Instytut wspólnie z partnerami zamierza opracować pilotażowe działania rehabilitacyjne przy pomocy gier komputerowych. Wyróżniono także naukowców Instytutu, którzy w mijającym roku naukowym wykazali się największą aktywnością badawczą.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum