Grudziądz: współpraca szpitala i CMKP w Warszawie w zakresie kształcenia medycznego

Autor: DK • Źródło: PAP26 kwietnia 2021 07:31

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu i Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie będą współpracować w obszarze kształcenia personelu medycznego.

Grudziądz: współpraca szpitala i CMKP w Warszawie w zakresie kształcenia medycznego
Szpital w Grudziądzu daje ogromne możliwości podyplomowego kształcenia medycznego. Fot. archiwum

Szpital w Grudziądzu od początku epidemii COVID-19 jest placówką wiodącą w leczeniu tej choroby w woj. kujawsko-pomorskim. Władze lecznicy nie zapominają jednak o tym, co będzie po zakończeniu pandemii.

Rozwój kształcenia podyplomowego

Jednym z projektów wybiegających w przyszłość jest współpraca z CMKP w Warszawie.

- Naszą misją jest poszerzanie oddziaływania w zakresie podyplomowego kształcenia medycznego w wielu regionach w Polsce. Znakomita baza medyczna, infrastruktura kliniczna i kadra szpitala w Grudziądzu dają ogromne możliwości podyplomowego kształcenia medycznego oraz rozwoju współpracy naukowo-badawczej - podkreślił prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

List intencyjny, którego CMKP jest stroną zakłada rozwój współpracy przez czynne zaangażowanie pracowników medycznych szpitala w proces podyplomowego kształcenia lekarzy, inicjowanie i prowadzenie działalności dydaktycznej w dziedzinie nauk medycznych, a także współpracę z pracownikami naukowymi CMKP w zakresie korzystania z danych klinicznych dotyczących przebiegu i wyników leczenia pacjentów szpitala do celów naukowych.

- Bardzo dziękuję dyrektorowi Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prof. Ryszardowi Gellertowi za gotowość podjęcia współpracy z naszym szpitalem. Pragnę podkreślić, że możemy zaoferować w ramach planowanych działań nie tylko znakomitą bazę medyczną, ale także ogromną pasję naszej kadry do realizacji projektów naukowych i poszerzania kompetencji w różnych formach kształcenia. Szpital będzie również dobrą przestrzenią dla naukowców CMKP w prowadzonych badaniach - wskazał Maciej Hoppe, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Wsparcia ratusza

Szpital w Grudziądzu oraz CMKP chcą także nawiązać współpracę z krajowymi oraz zagranicznymi ośrodkami medycznymi i dydaktycznymi. Jednostki ma wesprzeć w tym zakresie grudziądzki magistrat.

- Nasz szpital ma znakomite doświadczenia, dobre tradycje naukowe i ambitne plany rozwojowe. Bardzo się cieszę, że dziś otwieramy kolejny, niezwykle obiecujący etap działalności naukowo-dydaktycznej, który pomoże budować coraz silniejsze kadry medyczne i rozwijać potencjał naukowy placówki. Bardzo dziękuję CMKP za wolę współpracy i życzę wielu znakomitych efektów dla dobra nauki i mieszkańców Grudziądza oraz całego regionu. Deklaruję, że Urząd Miejski w Grudziądzu będzie wspierać Państwa plany w każdym możliwym wymiarze - ocenił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Kolejnym krokiem w ramach współpracy będzie powołanie w CMKP odpowiednich dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych jednostek organizacyjnych w formie katedr lub klinik w oparciu o oddziały grudziądzkiego szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum