Gowin ws. zespołu ds. koronawirusa koordynującego działania na uczelniach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2020 15:27

W związku z rozprzestrzenianiem się na świecie koronawirusa w poniedziałek powołany zostanie zespół, który będzie koordynował działania, wprowadzał wspólne praktyki na polskich uczelniach i monitorował sytuację - zapowiedział w niedzielę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin Fot. Archiwum

Zespół będzie powołany we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). - Jesteśmy też w kontakcie z konferencjami rektorów regionalnych - w poszczególnych ośrodkach akademickich - mówił Gowin na niedzielnej konferencji.

Resort poinformował za pośrednictwem medium społecznościowego, że zespół ten ma opracować wytyczne i rekomendacje dla uczelni i podmiotów nauki w zakresie m.in zajęć dydaktycznych, mobilności, organizowania wydarzeń masowych na obiektach uczelni, funkcjonowania akademików i stołówek, zasady odwoływania zajęć i usprawiedliwiania nieobecności.

Szef resortu nauki przypomniał, że w piątek wydał komunikat zawierający zalecenia dla polskich uczelni i instytutów naukowych, aby zawiesić wymianę studentów, doktorantów i naukowców z tym krajami i regionami, które przez Główny Inspektorat sanitarny wskazywane są jako źródło rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Szymon Zdziebłowski - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum