Ginekologia onkologiczna: dr Paweł Knapp w zarządzie europejskiego stowarzyszenia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 października 2017 17:03

Dr Paweł Knapp z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, jako pierwszy z Polaków, został wybrany do zarządu głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Ginekologia onkologiczna: dr Paweł Knapp w zarządzie europejskiego stowarzyszenia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dr Knapp odbył staże m.in. w University of California, Irvine oraz Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Jest także autorem dwóch rozdziałów 7. edycji "Principle and Practise in Gynecologic Oncology" - prestiżowego podręcznika z ginekologii onkologicznej w Stanach Zjednoczonych pod redakcją prof. Dennisa Chi.

W wyborach do zarządu głównego ESGO 2017-2021, kandydatura dr hab. Pawła Knappa została przedstawiona przez prezydenta ESGO prof. Davida Cibulę.

W ocenie dr Knappa możliwość uczestniczenia w pracach zarządu głównego ESGO wzmocni pozycję Polski w strukturach towarzystw europejskich oraz zapewni dynamiczny rozwój ginekologii onkologicznej w krajach Europy Wschodniej. To także ważny głos w tworzeniu nowych standardów w onkologii dla Europy.

Więcej: bialystok.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze