Gdzie odbyć rezydenturę, gdy oddział szpitala się zamyka?

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2019 10:45

Z powodu braków w personelu coraz więcej oddziałów szpitalnych składa wnioski o zawieszenie lub nawet zaprzestanie działalności. Co mają zrobić rezydenci przypisani na czas szkolenia do danej jednostki?

Gdzie odbyć rezydenturę, gdy oddział szpitala się zamyka?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zamykanych oddziałów będzie przybywać. Eksperci przewidują, że zwłaszcza jesienią, już po wyborach, bo wcześniej nikt nie chce podejmować takich decyzji. Jednak wiele lecznic już teraz nie ma wyjścia i nie będąc w stanie spełnić wymogów NFZ, składa wnioski o zawieszenie. 

Niektóre placówki oczekują, że w czasie, kiedy macierzysty oddział nie działa, szkolący się lekarze będą realizować staże w innych placówkach. Jak informowała jedna z rezydentek w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, w czasie zawieszenia oddziału urząd wojewódzki nakazał rezydentom robienie staży zewnętrznych.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia stwierdza, że skoro oddział jest zawieszony, to nie można realizować programu specjalizacji i powinien być wypisany z listy jednostek akredytowanych, a rezydenci powinni zmienić miejsce specjalizacji. 

Więcej: gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum