Gdańsk: w programie edukacji seksualnej wzięło udział 150 uczniów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2019 17:10

Władze Gdańska poinformowały w środę (28 sierpnia), że jak dotąd w programie edukacji seksualnej "Zdrovve love" wzięło udział 150 uczniów z gdańskich szkół. Władze miasta podkreślają, że uczestniczą one w zajęciach tylko za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Gdańsk: w programie edukacji seksualnej wzięło udział 150 uczniów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program "Zdrovve love" został wprowadzony w gdańskich szkołach w ubiegłym roku jako uzupełnienie większego projektu dotyczącego wsparcia prokreacji, z którego dofinansowywane są m.in. zabiegi in vitro.

W środę na konferencji prasowej dotyczącej gdańskiej oświaty o kwestię programu "Zdrovve love" pytani byli przez dziennikarzy przedstawiciele władz Gdańska. Obecny na konferencji wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk poinformował, że w gdańskich szkołach w programie wzięło udział 150 uczniów.

Prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła, że w przestrzeni publicznej pojawiają się nieprawdziwe opinie o zmuszaniu do uczestnictwa w programie. - Nieprawdą jest, że ktokolwiek kogokolwiek do czegokolwiek zmusza. Każdy program dodatkowy, czy picie mleka w szkole, czy fluoryzacja, czy uczestnictwo w religii, etyce, w jakimkolwiek innym programie, odbywa się tylko i wyłącznie za zgodą rodziców - powiedziała, dodając, że samorząd "będzie rozważał, jak z tymi nieprawdami walczyć".

Także Kowalczuk podkreślił, że - zgodnie z polskim prawem - wszystkie dodatkowe zajęcia odbywają się za wiedzą i zgodą rodziców. Przypomniał, że wszystkie materiały dotyczące programu "są od samego początku widoczne na stronie miasta Gdańska". - Jeszcze raz polecam każdemu rodzicowi, opiekunowi, żeby przejrzeć wszystko. Są dokładne scenariusze zajęć, są slajdy tego, co jest pokazane na tych zajęciach. Każdy ma prawo się z tym zapoznać i każdy ma prawo wybrać zajęcia, na które idzie nastolatek - powiedział wiceprezydent.

Dodał, że program "został przygotowany przez specjalistów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z towarzystwa, które wygrało oficjalny konkurs". Wyjaśnił, że miasto zachęcało inne stowarzyszenia do zgłoszenia własnych programów, ale żadne inna organizacja nie przedstawiła swojej propozycji.

Anna Kisicka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum