Gdańsk: powstaje pracownia pacjenta symulowanego

Autor: gumed.edu.pl/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2011 11:15

Zarząd województwa pomorskiego dofinansuje projekt Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dotyczący poprawy jakości kształcenia studentów poprzez przebudowę pomieszczeń po przychodni przyklinicznej i wyposażenie nowej pracowni pacjenta symulowanego w GUMed i Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Gdańsk: powstaje pracownia pacjenta symulowanego

Jak informuje GUMed na stronie internetowej, w miejsce obecnie istniejących pomieszczeń powstanie m.in. 5 pracowni dydaktycznych do prowadzenia zajęć, sala seminaryjna na 25 osób, studio nagrań, 2 gabinety symulacyjne.

Oprócz prac związanych z przebudową budynku projekt obejmuje zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia, w zakresie niezbędnym do wprowadzenia nowego przedmiotu na Wydziale Lekarskim GUMed.

Innowacyjność rozwiązań, które zostaną zastosowane podczas realizacji zajęć polega na tym, że dzięki zakupowi nowoczesnych pomocy dydaktycznych (m.in. fantomy do iniekcji domięśniowych i podskórnych, manekiny do ćwiczeń, modele części ciała i zabiegowe do nauki, symulatory, urządzenia do symulacji odgłosów serca i płuc) nie będzie konieczny udział pacjentów.

Projekt o wartości prawie 4 mln zł (dofinasowanie to ok. 3 mln zł) będzie realizowany od października 2011 do września 2012.

Więcej: www.gumed.edu.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum