Gdańsk: pierwsze w Polsce AOSpine Center

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2018 18:20

Rafał Pankowski, ortopeda z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został dyrektorem programowym pierwszego w Polsce AOSpine Center, które znajduje się w Gdańsku.

Dr hab. Rafal Pankowski. Fot. aospine.aofoundation.org

Centra AOSpine to międzynarodowa bardzo prestiżowa sieć szpitali, które zapewniają zatwierdzony przez AOSPINE najwyższy światowy standard szkoleń i edukacji z zakresu chirurgii kręgosłupa. Ośrodki te prowadzą krótkie i długoterminowe stypendia, uczestniczą w inicjatywach badawczych i edukacyjnych. AOSpine to jednostka zajmująca się poprawą jakości usług medycznych świadczonych pacjentom z chorobami kręgosłupa poprzez edukację, badania, dokumentację i komunikację.

Certyfikat AOSpine Center został przyznany na 3 lata, od 1 kwietnia br. do 31 marca 2021 r. W tym okresie do jednostki zgłaszać się będą lekarze z całego świata na stypendia edukacyjne z zakresu chirurgii kręgosłupa ufundowane przez FUNDACJĘ AO.

Zdobycie zaszczytnego statutu AOSpine Center jest efektem wieloletniej współpracy dr. hab. Rafała Pankowskiego z prof. Wojciechem Klocem, ordynatorem Oddziału Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika - informuje Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Współpraca polegała na wspólnym opracowaniu standardów leczenia chorób kręgosłupa opierając się na wiedzy ortopedycznej i neurochirurgicznej.

W procesie szkoleniowym doc. Pankowski będzie współpracował z 3 instruktorami, tj. prof. Wojciechem Klocem (neurochirurg, Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku), dr. Markiem Rocławskim (ortopeda, Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed) i lek. Stanisławem Adamskim (neurochirurg, Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku).

Obecnie AOSpine jest najdynamiczniej rozwijającą się jednostką fundacji AO, której społeczność liczy 6 000 członków i 23 000 współpracowników - chirurgów, badaczy i sprzymierzonych specjalistów kręgosłupa.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum