Gdańsk: odbyło się pierwsze spotkanie prorektorów ds. klinicznych

Autor: GUMed, MAK/Rynek Zdrowia • • 11 września 2017 19:39

Kwestie związane z funkcjonowaniem szpitali klinicznych i doprecyzowanie ich misji - to główne tematy pierwszego spotkania prorektorów ds. klinicznych polskich uczelni medycznych, które w poniedziałek (11 września) odbyło się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Gdańsk: odbyło się pierwsze spotkanie prorektorów ds. klinicznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obrady, które zorganizowano pod auspicjami Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, zgromadziły w GUMed przedstawicieli 10 polskich uczelni medycznych.

Tematem spotkania były kwestie związane z funkcjonowaniem szpitali klinicznych, doprecyzowaniem ich misji, jak również koordynowaniem ich prac w zakresie edukacji i badań naukowych.

Ponadto prorektorzy dyskutowali o możliwościach podnoszenia jakości świadczeń oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w leczeniu i zarządzaniu. Spotkanie służyło także przygotowaniu się uczelni medycznych, jako organów założycielskich szpitali klinicznych, do nowych wyzwań związanych z wchodzącą w życie tzw. ustawą o sieci szpitali.

- Szpitale kliniczne są nie tylko ważnym elementem systemu ochrony w Polsce i zajmują się leczeniem wysokospecjalistycznym - przyjmując pacjentów z trudnymi do diagnozowania i leczenia chorobami. To także bardzo duże organizacje, które oprócz leczenia uczestniczą w edukacji przed- i podyplomowej lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników, fizjoterapeutów i pracowników innych zawodów medycznych - podkreślali uczestnicy spotkania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum