Gdańsk: na GUMed trwa nabór na kolejną edycję studiów z arteterapii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2013 09:29

Do połowy stycznia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym potrwa nabór do III edycji studiów podyplomowych arteterapia, czyli terapia przez sztukę.

Jak informuje uczelnia, idea wykorzystywania elementów sztuki w szeroko rozumianym procesie leczenia nie jest pomysłem nowym. Ślady łączenia różnych form sztuki z oddziaływaniami leczniczymi można znaleźć już w starożytności. Są kraje i miejsca na świecie gdzie arteterapię stosuje się dość powszechnie.

Oferta tych studiów skierowana jest do psychologów, lekarzy, absolwentów wyższych szkół artystycznych, osób z wykształceniem pedagogicznym, nauczycieli, pielęgniarek.

W kwietniu 2013 r. świadectwa odebrało dwudziestu ośmiu absolwentów I edycji studiów podyplomowych. Wręczali je rektorzy trzech współpracujących w tym przedsięwzięciu uczelni: prof. Janusz Moryś - rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Ludmiła Ostrogórska - rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz prof. Maciej Sobczak - rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku. Rektorzy podpisali również umowę dotyczącą dalszego prowadzenia wspomnianych studiów podyplomowych.

W II edycja studiów uczestniczy 26 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum