Gdańsk: dr Basiński pełnomocnikiem rektora GUMed ds. współpracy międzynarodowej

Autor: MAK, GUMed/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2019 17:35

Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała wręczył nominację dr. Krzysztofowi Basińskiemu. Będzie on pełnił funkcję pełnomocnika rektora GUMed ds. współpracy międzynarodowej w zakresie wymiany studenckiej i współpracy naukowej w dziedzinie psychologii zdrowia - podaje uczelnia na swojej stronie.

Gdańsk: dr Basiński pełnomocnikiem rektora GUMed ds. współpracy międzynarodowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dr Krzysztof Basiński jest asystentem w Zakładzie Badań nad Jakością Życia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy naukowej zajmuje się związkami pomiędzy bólem a słuchaniem muzyki. Obecnie realizuje projekt pn. "Wpływ preferencji muzycznych na zjawisko muzycznej analgezji" finansowany przez Narodowe Centrum Nauki.

- Ból jest normalnym, fizjologicznym doświadczeniem każdego człowieka. Pełni on szereg cennych funkcji - kieruje naszą uwagę w stronę zagrożeń, pozwala stwierdzić, że coś jest nie tak z naszym organizmem, umożliwia gojenie się ran. Jednak silny i długotrwały ból powoduje cierpienie – nieprzyjemne doznanie pogarszające znacznie jakość i satysfakcję z życia - mówił dr Krzysztof Basiński serwisowi PAP - Nauka w Polsce.

Więcej: gumed.edu.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze