Gdańsk: biotechnologia ma nową siedzibę za ponad 60 mln zł

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2016 20:22

Letni semestr biotechnologii studenci rozpoczęli w nowym budynku Instytutu Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wartość inwestycji to ponad 60 mln zł.

Budynek Instytutu Biotechnologii wyposażony jest w nowoczesne sale seminaryjne, komputerowe i gabinety pracowników naukowych oraz aulę na 178 miejsc. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Gdański Uniwersytet Medyczny, inwestycja została oddana do użytku na początku lutego, po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia budowy. W budynku znajdują się specjalistyczne laboratoria, m.in. bioinformatyczne, analiz biomolekularnych, zespół fitotronów, laboratorium o podwyższonych wymaganiach bezpieczeństwa biologicznego, laboratorium izotopowe, pracownie do badań rozwojowych. Stosowana jest kontrola dostępu do części badawczych.

Budynek wyposażony jest w nowoczesne sale seminaryjne, komputerowe i gabinety pracowników naukowych, a największą aulę na 178 miejsc można przedzielić ruchomą ścianą na dwa osobne pomieszczenia.

Położenie nowego budynku Instytutu Biotechnologii w kampusie Uniwersytetu Gdańskiego w sąsiedztwie pozostałych jednostek laboratoryjno-badawczych (Wydziału Chemii i Wydziału Biologii) oraz nowa infrastruktura umożliwi pracownikom, doktorantom i studentom wspólne realizowanie projektów naukowych i dydaktycznych oraz korzystanie ze specjalistycznych laboratoriów i pracowni w ramach tych kilku wydziałów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum