GUMed zainaugurował Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 31 października 2013 10:31

Na Gdańskim Uniwersytecie Medyczny wystartował cykl Młodzieżowych Spotkań z Medycyną. Celem projektu jest pokazanie młodym kandydatom do zawodu lekarskiego medycyny prawdziwej, oderwanej od medialnych stereotypów.

Czy warto być lekarzem, dlaczego praca naukowa może być fascynująca, jakie są współczesne wyzwania badań nad podwyższonym poziomem cholesterolu i miażdżycą? Na te i inne pytania próbował odpowiedzieć prof. Allan Sniderman z Kanady podczas inauguracji tegorocznych Młodzieżowych Spotkań z Medycyną, która odbyła się we wtorek (29 października) w Atheneum Gedanense Novum.

Swój komentarz na temat zagadnień poruszonych przez prof. Snidermana przedstawił drugi specjalny gość MSM, uczony polskiego pochodzenia - prof. Jerzy Leppert ze Szwecji, specjalista w dziedzinie profilaktyki chorób serca i naczyń.

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną to inicjatywa popularnonaukowa pracowników Zakładu Prewencji i Dydaktyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Celem projektu jest pokazanie młodym kandydatom do zawodu lekarskiego medycyny prawdziwej, oderwanej od medialnych stereotypów.

Oryginalna jest sama forma wykładów, która zakłada swoisty dwugłos: doświadczonego praktyka (kadra naukowa GUMed lub przedstawiciel Izby Lekarskiej w Gdańsku) i pełnego pasji ucznia-amatora. Spotkania adresowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku licealnym. Odbywają się o godz. 13 w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum