GUMed: tytuł doktora honoris causa dla prof. Yvana Vander Heydena

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2013 09:28

Prof. Yvan Vander Heyden, autorytet w dziedzinie nauk farmaceutycznych, odbierze 6 grudnia br. tytuł doktora honoris causa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

GUMed: tytuł doktora honoris causa dla prof. Yvana Vander Heydena

Jak informuje uczelnia, Yvan Vander Heyden urodził się 21 maja 1964 r. w Ninove w Belgii. Dyplom farmaceuty uzyskał z najwyższym wyróżnieniem w 1991 r. w Wolnym Uniwersytecie Brukselskim (VUB), a w kwietniu 1998 r. w tej samej uczelni otrzymał stopień doktora nauk farmaceutycznych.

W 1998 r. został przyjęty na staż po doktoracie, w 2001 r. otrzymał stanowisko profesora wizytującego, w 2003 r. - profesora nadzwyczajnego, a w 2004 r. - profesora zwyczajnego na VUB. Aktualnie kieruje zespołem badawczym w zakresie chemometrii i nauk separacyjnych.

Hasło przewodnie jego zespołu to ''Racjonalne stosowanie nowych technik w analizie farmaceutycznej''. Promował 30 doktoratów. Tematy badawcze ostatnio zakończonych doktoratów obejmują m.in. techniki identyfikacji cech znamiennych oraz metody modelowania w ilościowych zależnościach struktura - właściwości (QSPR). W jego laboratorium przebywało 38 studentów i pracowników naukowych z Polski, m.in. z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dorobek publikacyjny prof. Yvana Vander Heydena obejmuje 17 rozdziałów książkowych oraz 330 artykułów pełnotekstowych. Jest autorem lub współautorem 155 referatów oraz około 300 plakatów przedstawianych na sympozjach międzynarodowych.W 2003 r. został laureatem nagrody naukowej Wydziału Piątego Królewskiej Akademii Medycyny Belgii. W 2007 r. otrzymał Medal Pamiątkowy Akademii Medycznej w Gdańsku.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa odbędzie się w piątek (6 grudnia) o godz. 12 w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum