GUMed: prof. Gruchała jedynym kandydatem na funkcję rektora

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 12:48

Prof. Marcin Gruchała jest jedynym kandydatem na funkcję rektora GUMed na kadencję 2020 - 2024. Wybory rektorskie zostaną przeprowadzone 26 maja - poinformowała na twitterze w czwartek (7 maja) Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

GUMed: prof. Gruchała jedynym kandydatem na funkcję rektora
Prof. Marcin Gruchała jest jedynym kandydatem na funkcję rektora GUMed. FOT. GUMed

Jak przypomina, prof. Gruchała pełni funkcję rektora GUMed w obecnej kadencji (2016-2020). Wyjaśnia, że w bieżącej kadencji z sukcesem udało się zrealizować wiele z zapowiedzianych w programie wyborczym inicjatyw i działań o charakterze inwestycyjnym, wdrożeniowym, naukowo-badawczym i organizacyjnym. 

"W moim przekonaniu do jednych z najważniejszych osiągnięć ostatniej kadencji było uchwalenie przez Senat, po szerokich konsultacjach ze społecznością akademicką, Statutu GUMed i Strategii rozwoju Uczelni na lata 2019-2025. Te dwa dokumenty w zasadniczy sposób określają uczelnianą misję i wizję (...) Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że GUMed to jeden z najlepszych uniwersytetów medycznych w Polsce, z dynamicznie i coraz intensywniej rozwijającymi się badaniami o charakterze interdyscyplinarnym, z istotnym udziałem współpracy międzynarodowej" - czytamy w programie wyborczym kandydata na rektora.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum