Elżbieta Polak: stypendia dla studentów medycyny to najlepiej wydany milion

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2018 18:32

Lubuska marszałek przyznała stypendia 35 studentom medycyny z całego kraju. Otrzymają 2 tys. zł miesięcznie. Musieli jednak podpisać "lojalkę", że po studiach popracują w jednym z lubuskich szpitali.

Elżbieta Polak: stypendia dla studentów medycyny to najlepiej wydany milion
Elżbieta Polak: stypendia dla studentów medycyny to najlepiej wydany milion. FOT. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

To druga edycja programu stypendialnego prowadzonego przez lubuską marszałek Elżbietę Polak . W tym roku zgłosiło się do niego blisko 50 studentów medycyny z różnych części kraju. Ostatecznie stypendia przyznano 35 kandydatom - wśród nich są studenci z Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Pomoc udało się zdobyć także kilku studentom kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Stypendium marszałek przyznała do lipca 2019 r. W tym czasie studenci otrzymywać będą 2 tys. zł miesięcznie. Warunkiem przyznania pomocy było jednak podpisanie „lojalki” - żacy musieli zadeklarować, że po ukończeniu studiów podejmą pracę w jednym z lubuskich szpitali.

Każdego roku marszałek na program stypendialny przeznacza prawie 1 mln zł. - To najlepiej wydany milion w województwie - przekonuje w Wyborczej Elżbieta Polak.

Czytaj: www.zielonagora.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum