×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Elektroradiologia nowością na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziś rusza rekrutacja

Autorzy: PAP; oprac. JPP • Źródło: PAPOpublikowano: 01 czerwca 2023 07:30Zaktualizowano: 31 maja 2023 18:20

1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczelnia utworzyła dwa nowe kierunki na studiach II stopnia – filologię ukraińską i elektroradiologię.

Elektroradiologia nowością na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziś rusza rekrutacja
Elektroradiologia nowością na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziś rusza rekrutacja Fot. AdobeStock

 

Elektroradiologia nowością na Uniwersytecie Jagiellońskim. 1 czerwca rusza rekrutacja

Na rok akademicki 2023/2024 Uniwersytet Jagielloński przygotował ok. 20 tys. miejsc, w tym 17 tys. dla obywateli Polski. To liczby zbliżone do tych z lat ubiegłych.

- Od kilku lat prowadzimy politykę projakościową, nie spowodowało to ucieczki kandydatów - powiedział w środę na konferencji prasowej prorektor ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian.

Poinformował, że w tym roku uczelnia nie otwiera nowych kierunków na studiach I stopnia. - Uznaliśmy, że nasza oferta odpowiada temu, czego oczekuje rynek - wyjaśnił.

Na studiach II stopnia pojawią się dwa nowe kierunki. - Filologia ukraińska. Język - komunikacja - przekład odpowiada stałemu trendowi, ale też kontekstowi (wojna w Ukrainie - PAP), zwiększonego zainteresowania - powiedział Kamil Gajęcki z działu rekrutacji. Liczba miejsc przewidzianych na tym kierunku to 20 dla cudzoziemców i 12 dla obywateli polskich.

Elektroradiologia to studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Uczą wykonywania badań diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, a także diagnostyki elektromedycznej. Celem kierunku jest wykształcenie nowej kadry dla potrzeb opieki zdrowotnej.

- To kierunek wyjątkowy, w całym kraju istnieje tylko kilka uczelni wyższych prowadzących studia o podobnym programie - powiedział Gajęcki.

Koniec rejestracji na studia I stopnia nastąpi 9 lipca, na studia II stopnia - 12 lipca (w przypadku egzaminu) i 16 lipca (bez egzaminu). Kandydaci muszą się zarejestrować przez system internetowej rekrutacji kandydatów (IKR). Opłata rekrutacyjna wynosi 85 lub 100 zł za każdą dokonaną rejestrację.

W rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 największym zainteresowaniem cieszyły się psychologia, prawo, filologia angielska i kierunek lekarski.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze