Elbląg: tu też powstanie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej

Autor: portel.pl - Elbląska Gazeta Internetowa/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2018 09:47

W Elblągu realizowany jest projekt „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej”.

Elbląg: tu też powstanie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W wyniku jego realizacji wybudowany zostanie budynek w pełni zabezpieczający możliwość kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii z wykorzystaniem symulatorów medycznych.

Główną ideą CDiSM będzie element kształcenia polegający na wspólnym treningu zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach świadczenia opieki medycznej, począwszy od pomocy przedszpitalnej, symulatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej po salę porodową.

Powstaną również pracownie, które umożliwią studentom doświadczenie wszystkich działań mających miejsce w świecie realnym, tj. od zachorowania lub wypadku, poprzez proces leczenia, aż do rehabilitacji pacjenta, a także wykształcenie i doskonalenie umiejętności z zakresu nauk morfologicznych, podstaw medycyny czy nauk przedklinicznych.

Wartość projektu „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej” ogółem wyniesie ponad 20 mln złotych, z czego z Funduszy Europejskich ponad 14 mln, a wkład własny uczelni to ponad 6 mln 653 tys. zł. Realizacja projektu potrwa do grudnia 2019 roku.

Więcej: www.portel.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum