Egzaminy lekarskie: pytania nie do publikacji

www.infodent24.pl Autor: PTWP - Infodent24.pl • Źródło: Infodent24.pl, pg/Rynek Zdrowia   • 29 kwietnia 2013 21:00

Publikowanie zadań testowych może mieć negatywne skutki, gdyż doprowadzi do powtarzania się treści pytań, co z kolei spowoduje, że sprawdzana będzie wiedza z poprzednich testów, a nie całościowa - uważa resort zdrowia i tym samym ucina dyskusję wokół ujawniania treści pytań z przeprowadzanych Lekarskich Egzaminów Końcowych (LEK i LDEK) i Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych (PES).

Egzaminy lekarskie: pytania nie do publikacji

Krzysztof Chlebus, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w ten właśnie sposób odpowiedział na apel ponad 10 tysięcy lekarzy i studentów medycyny, który zainicjował portal Konsylium24.pl.

- Publikowanie zadań z egzaminów daje możliwość lekarzom, którzy zdawali egzamin, wychwycenie i zrozumienie błędów jakie popełnili w trakcie egzaminu. Pozwala na dodatkową analizę zagadnień, które sprawiły zdającemu trudności, a przez to jeszcze poprawę jakości specjalistycznej opieki nad pacjentami - podkreślali lekarze w petycji.

Czyt. także: NRL o udostępnianiu zadań testowych z egzaminu specjalizacyjnego

Resort zdrowia negatywnie odniósł się do propozycji lekarzy twierdząc również, że w dłuższej perspektywie rzetelna weryfikacja wiedzy egzaminowanych mogłaby być niemożliwa.

Więcej: www.infodent24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum